Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 10:11
 
3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü
Kurulduğu ilk günden bu yana kadınlara ve genç kızlara yönelik pozitif ayrımcılığıyla adından sıkça söz ettiren İçel Soroptimist Kulübü, “3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü”nü, kulüp üyeleri ve dostlarının geniş katılımıyla 03 Ekim 2019 Perşembe saat: 12.00’de Mersin Hilton Oteli’nde kutladı.
GÜNCEL Haberi
3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü

    Dostluk Günü vesilesiyle düzenlenen etkinlikte, Soroptimistlerin, karşılıklı sevgi, saygı, ve hoşgörü çerçevesinde dostluklarını geliştireceğini, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da cinsiyete dayalı eşitsizlikle mücadelede kadınların ve kız çocuklarının sesi olmaya devam edileceğini, 1921’de ABD’de kurulan Soroptimist Kulübü’nün,  kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığın yanı sıra 1. Dünya Savaşı’ndan sonra halkların dostluk ve barış için yükselen sesi olmak, şiddet ve çatışma kültürünün ortadan kaldırılmasını da kendilerine ilke edinildiği, vurgulandı. 

 

    1970’den bu yana Mersin’de sayısız kadın ve genç kızın sesi olduklarını, onların yaşam standartlarının iyileştirilmesi için kesintisiz mücadele verdiklerini belirten İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Ganime Turan yaptığı konuşmada, “Bugün farklı dinden, dilden, ırktan, coğrafyadan, geleneklerden gelen soroptimistler, saat farkı ile aynı anlamlı günü kutluyor, aynı dilekleri diliyor, aynı dertlerden kurtulmak için çözüm üretmeye çalışıyor. Bu büyük organizasyonla dünya küçülüyor ve fikirlerimiz büyüyor. Umut ve cesaretle, hep birlikte ‘3 Ekim Dostluk ve Soroptimistlik Günü’  kutlu olsun. Sevgi ve saygılarımı sunarım ”, dedi.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: 3, Ekim, Soroptimistlik, ve, Dostluk, Günü, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü
3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü
3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü
Yorumlar
Haber Yazılımı